StartUp Legalist Kültürü

Startup Legalist’i diğer tüm organizasyon veya topluluklardan ayıran özelliği, topluluğun sadece kendini yetiştirmiş, hukuk tecrübesine hakim, belli bir sosyal geçmişi olan, etkinliklerden etkinliğe koşup hem girişimciliğini konuşturan hem de toplum yararına sosyal girişimlerde bulunan, etkin bağlantılara sahip, bencilik den ziyade bizciliği tercih eden, yurt içi ve yurt dışı misyon ve vizyonu olan genç girişimci hukukçulardan oluşmasıdır.

 

Startup Legalist kültürü gücünü dayanışmadan alır. Kültürün ana düşüncesi takım ruhuyla entegreli olarak bireylerin kendilerini sürekli geliştirmesi ve alanlarında uzmanlaşmasıdır.

 

Takımımızın bir parçası olan Legalistlere özel imkanlar, network alanı, hukuki birikim, kendini ifade etme, tanınırlık ve daha önemlisi dostluk sunarız.

Aramıza Katılmak İçin

Takım oyunu yapabilmek için güzel bir kadro ile sahaya çıkmanız gerekir. Takımımıza katılmasını istediğimiz arkadaşlarımızda ve takımımıza katılmak isteyen değerli bireylerde bazı özellikler ararız.

Sözleşmeler hukuku, şirketler hukuku, ticaret hukuku başta olmak üzere hukuki anlamda belli bir yeterliliğe sahip olmanız önemli.

Ekip arkadaşlarımızdan beklediğimiz önemli kriterlerden birisi de girişim ekosistemini iyi tanıması ve sektörde ki eksiklikleri tespit edip çözüm üretebilmesi.

Kollektif olarak genel çalışmayı sevmeniz bizim için çok önemli. Söz konusu projeler üzerinde çalışırken ekip olarak herkesin sorumlulukları var.

Özellikle yurt dışı projelerinde İngilizce yetkinliği önem arz etmekte. Yanı sıra Almanca’da belli makaleleri çevirmek için ihtiyaç duyduğumuz bir dil.

 

Yabancı dil bilgisi yeterliliği tek başına aradığımız bir özellik değil. Ancak bir tercih sebebi. 

Üzerinde çalıştığımız projelerin hukuka uygunluğunun denetimi dışında, gelişmeleri için de katkıda bulunmak StartUp Legalist kültürünün bir parçası. Bu yüzden inovasyonel düşünceye son derece önem veriyoruz.